• آریان شیمی
  • آریان شیمی
  • آریان شیمی
  • آریان شیمی
  • آریان شیمی
محصولات آریان شیمی

کربنات سدیم سبک وسنگین

توضيح فارسي : نامهاى مترادف :بى سديم کربنات، کلسينيدسودا، اسيدکربونيک، نمک دى سديم، نمک سديم، کريستول کربنات، دى سديم سدیم کربنات در کارگاه های آجرپزی به عنوان عامل خمیرکننده استفاده می شود تا حجم آب مورد نیاز جهت قالب گیری خاک رس کاهش یابد. جهت تهیه فوری ماکارونی استفاده می شود. سدیم کربنات یک افزودنی غذایی است (E500) که به عنوان تنظیم کننده میزان ترشی و نیز به عنوان پایدار کننده به کار می رود. سدیم کربنات همچنین در تولید بستنی چوبی کاربرد دارد.

احساس خنکی و گازدار بودن نتیجه واکنش گرماگیر بین سدیم کربنات و یک اسید ضعیف که معمولا سیتریک اسید انتخاب می شود است و در نتیجه ی آن کربن دی اکسید تولید می شود یعنی زمانی که بستنی با بزاق دهان خیس می شود. سدیم کربنات همچنین برای از بین بردن کپک استفاده می شود. وقتی با آب مخلوط می شود و در یک شیشه اسپری قرار داده می شود برای توانایی کپک زدایی آن به فروش می رشد. و نیز برای کپک زدایی چوب یا سایر مواد از سدیم کربنات استفاده می شود.


سدیم کربنات در آب محلول است. اما به طور طبیعی در بخش های خشک، به خصوص در رسوب های معدنی شکل گرفته از تبخیر آب دریاچه ها یافت می شود. رسوبات معدنی نمک های قلیایی طبیعی، ترکیبی از سدیم کربنات و سدیم بی کربنات است که از کف دریاچه های خشک شده موجود در مصر از زمان های گذشته استخراج می شده است تا در تهیه مومیایی و نیز ساخت ابتدایی شیشه استفاده شوند. سدیم کربنات به سه صورت ترکیب هیدراته شناخته شده است: سدیم کربنات 2 آبه، سدیم کربنات 7 آبه و سدیم کربنات تک آبه.قيمت ها:

قیمت مصرف کننده   ریال

توضیحات :

نامهاى مترادف :بى سديم کربنات، کلسينيدسودا، اسيدکربونيک، نمک دى سديم، نمک سديم، کريستول کربنات، دى سديم کربنات، سودا، خاکستر سودا، سودامونو هيدرات، سديم کربنات، آنهيدروس، سديم کربنات مونوهيدرات، سديم کربنات پنتاهيدرات، کربنات دى سديم. مهمترین کاربرد سدیم کربنات در تولید شیمیایی شیشه است.چنانچه سدیم کربنات را در دماهای بسیار بالا حرارت دهیم، و آن را با ماسه و کلسیم کربنات ترکیب کنیم و سپس به سرعت آن را سرد کنیم، محصول ما شیشه خواهد بود. سدیم کربنات همچنین به عنوان بک باز نسبتاً قوی در بسیاری از موارد به کار می رود. برای مثال، به عنوان تنظیم کننده PH جهت حفظ پایداری شرایط قلیایی لازم برای عملکرد اکثر عوامل تولید کننده از این ترکیب استفاده می شود. به عنوان یک افزودنی رایج در مخازن شهری جهت خنثی سازی اثر اسیدی کلر و افزایش PH به کار می رود. در آشپزی، گاهی اوقات به عنوان یک جایگزین برای سدیم هیدروکسید برای قلیایی کردن به خصوص در چوب شور (نان نمکی) به کار می رود. این خوراک ها با یک محلول ماده قلیایی عمل آوری می شوند تا PH سطح ماده غذایی را تغییر کند که این سبب برشتگی بیشتر آن می شود.سبک و سنگین

نام :

کربنات سدیم سبک وسنگین

عکس کوچک 1 :

files\8061\gallery\product\\timages\24734_200X200.jpg

عکس کوچک 2 :

files\8061\gallery\product\\timages\24734_145X145.jpg

عکس کوچک 3 :

files\8061\gallery\product\\timages\24734_40X40.jpg

عکس اورجینال :

files\8061\gallery\product\\timages\24734.jpg

مايل به سفارش تعداد از اين محصول هستم.

مايل به دريافت اطلاعات بيشتر درباره اين محصول هستم.

نام و نام خانوادگي:

تلفن تماس:

پست الكترونيك:

توضيحات:

جهت ثبت ییام، این کد را وارد کنید :

1780

آریان شیمی

Copyright © 2012 www.naserkhosro.com rights reserved

طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت نمایشگاه مجازی